Peruki bronią w walce o lepsze życie

0
991

Łysienie jest problemem powszechniejszym, niż może się wydawać. Dla osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów prowadzącym do całkowitej lub częściowej łysiny choroba często jest tematem tabu. Wielu trudności przysparza lekarzom znalezienie przyczyny schorzenia i wdrożenie skutecznego leczenia. Kuracje przeważnie opierają się na odżywianiu skóry głowy i pobudzaniu krążenia, farmakoterapii, uregulowaniu gospodarki hormonalnej. Część osób decyduje się na drastyczny krok – przeszczep włosów. Niestety, podjęte działania rzadko przynoszą satysfakcjonujące rezultaty. Bezskuteczna walka z łysieniem często jest źródłem frustracji i oznacza jedynie stratę czasu i pieniędzy. W większości przypadków sposobem na odnalezienie się w nowej rzeczywistości jest zaakceptowanie choroby i skupienie się na maskowaniu jej objawów. Nowoczesne peruki dostępne w dobrych salonach godnie zastępują utracone pukle, przywracając kobietom, mężczyznom i dzieciom wiarę w siebie.

Peruki z włosów naturalnych i syntetycznych

Peruki możemy podzielić na dwa główne typy – wykonane z włosów naturalnych oraz syntetycznych. Wysokiej klasy wyroby perukarskie (treski, peruki, dopinki, tupety) produkowane są ręcznie z materiału naturalnego pochodzenia. Włosy naturalne, przede wszystkim słowiańskie, charakteryzują się jedwabistą miękkością, gładkością i wytrzymałością. Dzięki łuskom łodygi są odporne na uszkodzenia. Oznacza to, że nowe włosy można dowolnie czesać, szczotkować, upinać, modelować, kręcić i prostować. Starannie pielęgnowane peruki z włosów naturalnych mogą służyć przez kilka lat.

Tańszą alternatywą dla peruk naturalnych są modele syntetyczne. Warto jednak mieć świadomość, że produkowane fabrycznie włosy są bardziej podatne na zniszczenia mechaniczne i na skutek kontaktu z czynnikami zewnętrznymi, między innymi wysoką temperaturą.

Jak dobrać odpowiednią perukę?

Peruki możemy kupić w stacjonarnych salonach oraz sklepach on-line. Osoby kupujące swój pierwszy model powinny wybrać się do salonu, aby pod okiem specjalistów znaleźć model idealnie dopasowany do ich budowy anatomicznej oraz nauczyć się poprawnie zakładać i pielęgnować nowe włosy. Wizytę w salonie perukarskim warto potraktować jak wizytę u fryzjera. Cięcie, kolor włosów, ich struktura i długość powinny być starannie dobrane do urody nabywcy, aby delikatnie podkreślać atuty urody. Szeroki wybór peruk daje niemal nieograniczone możliwości. Zastępcza fryzura może być wierną kopią utraconych pukli albo ich przeciwieństwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here