Ponieważ na rynku usług kosmetycznych panuje coraz większa konkurencja, wykwalifikowane kosmetyczki czy stylistki paznokci muszą walczyć o każdego klienta. Statystyczny klient, który korzysta z tego rodzaju usług, staje się zaś coraz bardziej wymagający i wygodny. To dlatego tak dużą popularnością cieszą się dzisiaj zabiegi kosmetyczne, które mogą być wykonywane z dojazdem pod wskazany adres. W jakie wyposażenie powinna zaopatrzyć się mobilna kosmetyczka? Czy usługi udaje się realizować na tak samo wysokim poziomie?
Mobilna kosmetyczka na TAK
Coraz więcej osób stawia na własny biznes, ale by zyskać wierne grono zadowolonych klientów, już na starcie trzeba postarać się o wyróżnienie na tle konkurencji. Pewną innowacją mogą być usługi kosmetyczne wykonywane właśnie z dojazdem do klienta.
W ramach tak prowadzonej firmy korzystają na tym dwie strony. Klient nie musi wychodzić z domu, może wybrać dogodną godzinę wizyty kosmetyczki. Taka opcja świetnie sprawdza się w przypadku osób, które nie mają jak dojechać do salonu albo sprawia im to zbyt dużo problemu. To doskonała możliwość, aby zadbać o siebie w przypadku seniorów, młodych mam, które pełnią całodobową opiekę nad pociechą czy dla kobiet w ciąży.
Warto wspomnieć także o plusach prowadzenia takiego biznesu dla samej kosmetyczki. Ta może dowolnie planować swój terminarz, a praca jest niezwykle elastyczna. Odchodzą koszty utrzymania lokalu, dzięki czemu udaje się generować większe zyski. Ponieważ z tego tytułu można oferować potencjalnym klientom usługi w naprawdę atrakcyjnej cenie, nie ma większego problemu ze zdobywaniem zainteresowania potencjalnych nabywców tego rodzaju usług.
Jak wyposażyć mobilny zakład kosmetyczny?
Na szczęście wiele narzędzi i akcesoriów niezbędnych do wykonywania różnych zabiegów, udaje się spakować do jednej torby. Świetnie sprawdza się tzw. walizka kosmetyczna, w której przechowuje się najważniejsze sprzęty, w tym do realizowania mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego, zabiegów laserowych, z wykorzystaniem ultradźwięków czy mezoterapię mikroigłową. Aby zabiegi mogły przebiegać w pełnym komforcie i przy zachowaniu profesjonalizmu, mobilna kosmetyczka powinna zainwestować w łóżko kosmetyczne. Najlepiej sprawdza się to rozkładane, które bez problemu udaje się transportować.
Pozostałe wyposażenie mobilnej kosmetyczki jest zależne od zabiegów, jakie ta wykonuje. W domu klientki z powodzeniem udaje się wykonać manicure hybrydowy, masaż całego ciała czy zabiegi odmładzające na twarz. W poręcznej torbie bez problemu zmieści się konieczny zestaw, tym bardziej że kosmetyczka może transportować jedynie te akcesoria, z których będzie korzystać w ramach zamówionej usługi.
Warto pamiętać, że usługi mobilnej kosmetyczki są jak najkorzystniejsze, jeśli dotyczą nieinwazyjnych zabiegów. Kosmetyczka z dojazdem do klienta bez problemu wykona manicure hybrydowy czy masaż albo niektóre zabiegi upiększające. Jeśli chodzi jednak o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym korzystanie z wypełniaczy, lepiej udać się do sprawdzonej kliniki i zrealizować takie usługi w gabinecie. Większość z nich wymaga zachowania chociażby należytej sterylności oraz specjalnych warunków.