Niesamowita moc oleju migdałowego

0
881

Olejek migdałowy to wszechstronny kosmetyk, który z powodzeniem może zastąpić krem, balsam, oliwkę, odżywkę do włosów czy nawet płyn do demakijażu. Olejek jest niezwykle bezpieczny, mogą go stosować zarówno dorośli, jak i dzieci. Olejek migdałowy ma całe mnóstwo cudownych właściwości. Warto je poznać i wykorzystać jego działanie w codziennym życiu.

Olej migdałowy – jak powstaje?

Olej ten jest tłoczony w temperaturze 30 st., dzięki temu możliwe jest zachowanie wszystkich cennych składników odżywczych migdałów w niezmienionej formie.
Co więcej, w procesie pozyskania oleju migdałowego korzysta się z dwóch rodzajów migdałów: słodkich i gorzkich. Te drugie zawierają w sobie toksyczną substancję, amigdalinę, która odpowiada za ich goryczkę. Z kolei słodkie migdały zawierają jej śladowe ilości, przez co są nie tylko smaczniejsze, ale przede wszystkim bezpieczne w stosowaniu. Dlatego bez różnicy, czy pośród składników ulubionego kosmetyku znajdziemy olejek ze słodkich migdałów, czy może jednak olej migdałowy — można mieć pewność, że to ta sama substancja pochodzenia roślinnego o dobroczynnych właściwościach. W jego składzie można znaleźć witaminy A, B, D, E, a także sole mineralne, magnez, mangan, potas, fosfor i proteiny. Dodatkowo ma on w sobie kwasy o działaniu nawilżająco-regeneracyjnym. m.in. kwas linolowy, oleinowy, stearynowy, palmitynowy. Do tego należy wymienić jeszcze także liczne substancje białkowe, a także nienasycone kwasy tłuszczowe. To rzadka kombinacja wartościowych składników.

Jakie właściwości ma olejek migdałowy?

Olej migdałowy to znakomity specyfik dla osób, które cenią sobie naturalne produkty. Jest on pełen znakomitych składników, które dobrze wpływają na nasze ciało. Po olejek mogą sięgać kobiety w ciąży, które w naturalny sposób chcą pozbyć się rozstępów. Olejek migdałowy chroni skórę przed utratą wody, tworząc warstwę ochronną. Doskonale sprawdzi się w pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt i małych dzieci. Można dodać go do kąpieli, wlewając kilka kropli do wanienki. Świetnie sprawdza się też do masażu niemowląt. Taki delikatny, kojący masaż może być wieczornym rytuałem, który pomoże dziecku wyciszyć się przed zaśnięciem.
Olejek migdałowy zawiera witaminy A i E, które nazywane są witaminami młodości. Ich zawartość w kosmetykach pomaga zachować skórze jędrność i elastyczność oraz spowolnić proces starzenia się skóry. Co więcej nazywa się go olejkiem „suchym”, a to oznacza, że jest bliski strukturze ludzkiego ciała i nie zostawia tłustego filtru na twarzy. Można go aplikować bezpośrednio na skórę twarzy albo dodać do ulubionego kremu i wzmocnić jego działanie.
Olejek migdałowy jest także świetnym naturalnym kosmetykiem do włosów. Regularne stosowanie olejku migdałowego pomoże zregenerować suche, zniszczone i łamliwe włosy. Śmiało można go stosować w metodzie OMO oraz podczas olejowania. Rozprowadzamy go na włosy od nasady, aż po końce. Następnie głowę należy okręcić ciepłym ręcznikiem i pozostawić na minimum 30 minut. Taki kompres skutecznie regeneruje przesuszone i łamliwe włosy, ale też pomaga w walce z łupieżem. Odżywi, nawilży, doda blasku i witalności. Naturalne właściwości olejku migdałowego docenią także nasze paznokcie. Wsmarowując olejek w paznokcie zapobiegniemy ich rozdwajaniu się i łamliwości.

Przepisy na domowe zabiegi z olejkiem migdałowym

Pierwszy przepis to maseczka z olejku migdałowego na twarz, która zapewni skórze doskonałą ochronę. Do jej przygotowania potrzebne są 3 łyżki płatków owsianych, 1 łyżka drożdży piwnych, 2 łyżki oleju migdałowego oraz gorąca woda. Wymieszane składniki należy utrzeć do jednaj masy i nałożyć na twarz. Pozostaw ją na 30 minut, a następnie zmyj ciepła wodą.

Jak już wspomnieliśmy olej migdałowy jest doskonały na rozstępy. W czasie kąpieli użyj peelingu lub szczotki masującej i mocno wyszoruj miejsce, gdzie znajdują się twoje rozstępy. Polej dłonie olejkiem (nie oszczędzaj) i zacznij go wklepywać na jeszcze lekko wilgotną skórę. Wsmaruj olejek bardzo szybkimi, kolistymi ruchami, wytwarzając przy skórze ciepło, dopóki cała substancja się nie wchłonie. Jeżeli będziesz powtarzać ten zabieg codziennie, po dwóch miesiącach zobaczysz poprawę.
Olejek migdałowy sprawdza się również jako balsam na sińce pod oczami. Połącz ze sobą 2 łyżeczki miodu, 2 łyżeczki olejku migdałowego i łyżeczkę tłustego mleka. Opuszkami palców wklepuj balsam pod oczy od zewnętrznej strony do wewnątrz. Powtarzaj rytuał codziennie wieczorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here