Dermapen, czyli sposób na odmłodzenie skóry

0
983

Mikronakłuwanie twarzy to dość młoda i nietypowa metoda. Polega na nakłuwaniu skóry małymi, plastikowymi igłami. Rezultatem jest promienna, zdrowa, gładka i pełna blasku skóra. Choć efekty zabiegu mogą być spektakularne, wiele osób na myśl o igłach odrzuca myśl o bólu. To poniekąd prawda, gdyż mamy tutaj do czynienia z inwazyjnym oddziaływaniem na skórę poprzez tworzenie mikrourazów. Mikronakłuwanie metodą DermaPen to technika minimalnie inwazyjna, daje widoczny efekt odmłodzenia, a oprócz tego jest w zasięgu każdej kieszeni. Sprawdź, czy to metoda dla ciebie!

Dermapen – na czym polega?

Dermapen to zabieg inaczej nazywany mezoterapią mikroigłową, a nazwa DermaPen pochodzi od nazwy urządzenia służącego do mikronakłuwania skóry, kilkunastoma cienkimi igłami o różnej długości.
Przed zabiegiem mezoterapii dermapen trzeba oczyścić skórę z wszelkich preparatów i zanieczyszczeń. Teoretycznie można go wykonywać bez znieczulenia, ale wiąże się to z nieznacznym dyskomfortem, dlatego lekarz nakłada maść znieczulającą, która zacznie działać w pełni po 30 minutach.

Następnie na oczyszczoną skórę lekarz nakłada aktywny preparat, np. koktajl do mezoterapii, zawierający kwas hialuronowy oraz aminokwasy i witaminy, których cząsteczki wnikają w głąb skóry za pomocą specjalnych nakłuć. Powodują mikrourazy, które pobudzają skórę do naturalnych procesów regeneracji. Iniekcje są bardzo małe, nie spowodują więc powstania blizny. Po zabiegu skóra jest mocno zaróżowiona. Nie jest to jednak na tyle widoczne, by nie można było np. wrócić do pracy.

Tego samego dnia można wykorzystać otwarcie kanalików w skórze i nałożyć na skórę swój ulubiony krem lub olej zawierający dużo aktywnych substancji. Przez kolejne dwa dni twarz może być lekko zaczerwieniona, jak po niewielkim oparzeniu słonecznym, ale po nałożeniu podkładu, tego nie widać. Proces ten polega na uwalnianiu z krwi czynników wzrostowych, które pobudzają podziały i aktywność komórek skóry oraz tworzenie się naczyń krwionośnych. Następuje też zwiększanie produkcji kolagenu i elastyny oraz substancji nawilżających. Reakcje te są kontrolowane przez układ immunologiczny, trwają przez kilkadziesiąt godzin, prowadząc do powstawania nowych tkanek.

Dermapen – jakie daj efekty?

Zabieg ten przeznaczony jest zazwyczaj dla osób po 25 roku życia. Zabieg ten najczęściej wykonywany jest w przypadku problemów z wiotkością skóry, rozszerzonymi porami, bliznami potrądzikowymi czy wiotką skórą na ciele. Jego główne zadanie to mobilizacja do powstawania nowych i odbudowa starych włókien kolagenowych i elastyny. Mikronakłucia powodują stan zapalny skóry, tak jak przy skaleczeniu, który to początkuje procesy regeneracji.
Jest to dobry zabieg dla osób m.in chcących poprawić kondycję swojej skóry, przywrócić jej ładny koloryt, działać przeciwstarzeniowo, wygładzić zmarszczki, zmniejszyć widoczność rozstępów i blizn. Przede wszystkim jest to zabieg utrzymywanie skóry w ogólnie dobrej kondycji. Jest to zabieg prewencyjny, przeciwstarzeniowy. Istnieje też ogólna zasada, że im delikatniejsza i cieńsza skóra oraz mniejszy problem, tym efekt zabiegu będzie lepiej widoczny. Dlatego sprawdza się on szczególnie dobrze np. w przypadku kurzych łapek i poprawiania jakości skóry pod oczami.

Demapen jak wykonać w domu?

Wykonanie mezoterapii w domu jest możliwe, jednak przede wszystkim trzeba zdobyć pewna wiedze na temat tego zabiegu. Wykonanie go w swoich czterech kątach to oszczędność czasu i pieniędzy. Możesz samodzielnie przeprowadzić taki zabieg, zawsze wtedy, kiedy pojawi się taka potrzeba. Dermapen to rządzenie, które można zakupić i korzystać z niego w zaciszu domowym, jednak warto mieć jakąś konkretną wiedzę na jego temat. Podczas zabiegu naruszamy ciągłość skóry, dlatego należy odpowiednio się do niego przygotować. Urządzenia absolutnie nie powinni kupować amatorzy. Zabieg ten jest analogiczny do tego wykonywanego w profesjonalnym salonie medycyny estetycznej. Warto mieć na uwadze, że warto się odpowiednio do niego przygotować. Po pierwsze skóra musi być dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Ponieważ igiełki podczas zabiegu przerywają ciągłość skóry, nie możemy pozwolić, aby dostały się tam jakiekolwiek zanieczyszczenia. Skóra musi być także odkażona od razu po zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here