Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

0
907

Chcesz wypełnić zapadnięte policzki? A może chciałabyś podnieść owal twarzy lub podnieść kąciki ust? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie wolumetria, czyli modelowanie twarzy bez skalpela. Ten nieinwazyjny zabieg, nie wymaga rekonwalescencji, a co najlepsze daje efekt natychmiastowy. Dla kogo jest wskazany i na czy polega? Sprawdźcie!

Kwas hialuronowy — co to jest?

to naturalny składnik skóry. Odpowiada za jej nawilżenie oraz gładkość, a dodatkowo cząsteczki kwasu stymulują produkcję kolagenu. Niestety z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego w skórze spada, przyczyniając się do powstawania zmarszczek, zmniejszenia jędrności skóry i utraty wyrazistości rysów twarzy. Medycyna estetyczna jest w stanie odwrócić ten proces, uzupełniając niedobory kwasu właściwie w każdej okolicy ciała. Płynną substancję w postaci kwasu hialuronowego stosuje się do likwidacji drobnych zmarszczek, ale też modelowania twarzy i ciała.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Do zabiegów wykorzystywany jest wysokiej jakości syntetyczny, stabilizowany kwas hialuronowy, który jest prawie identyczny z naturalnym. Dlatego stosowanie go nie powoduje niebezpiecznych dla zdrowia powikłań. Preparat z kwasem hialuronowym służy jako naturalny wypełniacz, podawane do głębszych warstw skóry. Za jego pomocą można powiększać usta, redukować zmarszczki, wypełniać zapadnięcia na twarzy, bruzdy nosowo-wargowe, zagłębienia brody, opadające policzki czy zapadnięte skronie. Doskonale nadaje się też do likwidacji poziomych zmarszczek czoła oraz innych tego typu zabiegów.
Kwas hialuronowy jest dobrze tolerowany przez organizm, a jego działania jest natychmiastowe. Kwas hialuronowy podczas zabiegu estetycznego podawany jest w postaci zastrzyków podskórnych.

Na czym polega wolumetria twarzy za pomocą kwasu hialuronowego?

Wolumetria twarzy ma za zadanie skorygować i wymodelować kształt twarzy bez ingerencji chirurga. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje kwas hialuronowy w głębokie warstwy skóry. Kwas e gabinetach estetycznych jest maksymalnie zbliżony do tego, który wytwarza nasz organizm. Jest on gęstszy od typowych wypełniaczy i bardzo plastyczny. Iniekcja odbywa się za pomocą bardzo cienkich igieł, dlatego stosuje się często znieczulenie miejscowe poprzez wsmarowanie w twarz specjalnego kremu znieczulającego.
Kwas hialuronowy zwiększa objętość tkanek, co pozwala podnieść zapadniętą w wyniku postępów procesów starzenia się skóry część policzków, skroni, żuchwy oraz podbródka. Po wstrzyknięciu specyfiku lekarz masuje wybrany obszar twarzy w odpowiedni sposób, aby go prawidłowo ukształtować. Zabieg trwa niedługo, bo ok. 20-30 minut. Zabieg ten nie wymaga okresu rekonwalescencji, jedyne co może się pojawić, to delikatne podrażnienia skóry. Kika godzin lepiej nie dotykać twarzy ani nie poddawać jej nadmiernej ekspresji, aby wszystko dobrze się zagoiło. W miejscach, gdzie kwas hialuronowy był wstrzykiwany,  może pojawić się lekkie zaczerwienienie lub delikatna opuchlizna, a nawet delikatny ból. Jest to zależne od indywidualnych predyspozycji skóry i wrażliwości. Na szczęście wszystkie te objawy znikają po zaledwie kilku dniach.

Dla kogo jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy zalecana jest przede wszystkim osobom w średnim wieku, u których widać wyraźnie zmianę proporcji twarzy. Zabieg wolumetrii kwasem hialuronowym pozwala uzyskać prawidłowe proporcje. A także zadbać o odpowiednią symetrię twarzy oraz spłycić bruzdy. Skorzystać z niej mogą również osoby młode, które chcą delikatnie upiększyć swój wygląd. Nie chodzi tutaj o jakość, gładkość i młodość skóry, ale głównie o rysy twarzy, odpowiednie proporcje w jej budowie i symetrię. Bardziej napięta i lepiej nawilżona twarz to tylko dodatkowa korzyść z zabiegu. To naprawdę rewolucyjny zabieg. Do tej pory kształt i rysy twarzy poprawiało się przede wszystkim za pomocą makijażu lub operacji chirurgii plastycznej. Teraz zadarty lub garbaty nos, za małe usta, czy cofniętą bródkę z powodzeniem można skorygować również w gabinecie medycyny estetycznej właśnie z wykorzystaniem zabiegów wolumetrycznych. Mają one tę przewagę nad innymi metodami, że są mniej inwazyjne, a pacjentka nie musi po nich długo wracać doz zdrowia i ładnego wyglądu.

Jak długo utrzymuje się zabieg wolumetrii na twarzy?

Podanie kwasu hialuronowego pod skórę w zabiegu wolumetrii twarzy, natychmiastowo nawilża okoliczne tkanki, a dodatkowo wypełnia zapadnięte części twarz. Efekt zabiegu widoczny jest po 2-3 tygodniach i utrzymuje się nawet do półtora roku, a przy jego powtarzaniu, potrzebna jest już mniejsza ilość kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy po upływie czasu wchłania się w skórę. Po upływie około roku zabieg ten należy powtórzyć, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here