cukrzyca noworodka, NDT-Bobath, retinopatia u wcześniaków, sepsa, TRANSFUZJA KRWI, Wcześniacze historie, wcześniak 28 tydzień, wylew dokomorowy, zamartwica wewnątrzmaciczna, zespół zaburzeń oddychania

Wcześniacze historie – Franio 28 tydzień

Już jestem. Może zapomnieliście o akcji Wcześniacze historie, ale ja nie. Wiem, że wiele z Was lubi tu zaglądać i podczytywać historie innych wcześniaków. I dziś poznacie Frania. To już jest duży kawaler. Mówią na niego Kapral Dzielniak, a on w pełni sobie na to miano zapracował. Poznajcie jego historię.


Imię dziecka: Franek

Aktualny wiek: 5 lat
Poród w tygodniu: 28hbd
Waga przy narodzinach: 1110 g
Punkty Apgar: 5/5/3
Poród: naturalny
Karmione: mieszanką

Problemy okołoporodowe i podczas pobytu w szpitalu: sepsa, wylewy dokomorowe 3 stopnia, zespół zaburzeń oddychania, urodzony w zamartwicy, cukrzyca noworodków

Pobyt w szpitalu (jak długo): 56 dni

Szpital: Szpital Wojewódzki w Tychach

Franek urodził się 12 listopada 2010 r. w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach w 28 tygodniu ciąży z wagą 1110 gr  z zespołem zaburzeń oddychania, był reanimowany, w  zamartwicy  urodzeniowej,   z  cukrzycą  noworodków  i  wylewami dokomorowymi III stopnia.
W ciągu swoich pierwszych miesięcy życia przeszedł retinopatie, sepsę, otrzymał transfuzje krwi.Od  samego początku jest rehabilitowany metodą NDT Bobath.
Franek posiada orzeczenie o niepełnosprawności.Jest pod stałą opieką specjalistów m.in. psychologa, logopedy, rehabilitanta, gastroenterologa, okulisty, laryngologa, neurologa.Ponadto uczęszcza na zajęcia rehabilitacji ruchowej i psychoruchowej. Od października rozpoczął zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju.
Teraz jest wesołym, pogodnym  5 latkiem  i wiemy, że najgorsze chwile są już za nami,   ale   także   zdajemy   sobie   sprawę,  że  jeszcze  daleka  droga  przed  nami w dochodzeniu naszego synka do normalności.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.