grupy wsparcia, Wcześniacze historie, wcześniak

Wczaśniacze historie – linkownia

Na moim blogu pojawiła się akcja Wcześniacze historie. Jest to miejsce gdzie możecie dodawać swoje historie i podglądać historie innych. Po Waszych komentarzach i wiadomościach widzę, jak bardzo potrzebujecie takiego miejsca, gdzie możecie poczytać o innych. Dlatego dziś mam dla Was kilka linków. O tym gdzie można szukać pomocy i wsparcia. Jeśli znacie jeszcze inne takie miejsca, proszę napiszcie o tym w komentarzu. Można dodawać komentarz jako anonim.

Fundacja Wcześniak – Rodzice Rodzicom

Chyba pierwsza strona na jaką trafiają rodzice wcześniaków. Założona przez właśnie rodziców wcześniaków. Strona to kopalnia wiedzy, rzetelnej wiedzy. I tu też możecie poczytać o losach innych wcześniaków. Ja stąd czerpałam wiedzę i Wam też polecam. Wydają też poradniki Niezbędnik rodzica wcześniaka. Można je dostać za darmo, trzeba tylko wysłać im maila. Ja pod koniec miesiąca pokażę Wam ten poradnik.

Za wcześnie.pl

Adres strony: http://zawczesnie.pl/
To portal redagowany przez mamy wcześniaków. Tu również znajdziecie wiele historii i informacji o tym jak wygląda życie z wcześniakiem. Naprawdę dziewczyny robią dużo fajnej, rzetelnej pracy. Zachęcam do śledzenia. Chociaż aktualnie trwają tam prace remontowe, więc trzeba chwilę na nich poczekać. Ale warto moim zdaniem.

Grupy wsparcia

Ich jest pewnie dużo. Ja sama należę do dwóch i te Wam mogę polecić. Może się zastanawiacie po co? Nie musicie tam pisać, ale samo czytanie historii innych mam i o takich samych wątpliwościach jak wasze daje wiele. Ja osobiście nigdy nie spotkałam się z żadną przykrą sytuacją. Adminki działają i szybko łagodzą wszelkie zalążki konfliktów, tak więc atmosfera jest miła i przyjazna.
Polecam:
Wcześniaki – dzieci przedwcześnie urodzone – to jest grupa na facebooku. Założycielką jest Noemi Stokarczyk, autorka bloga Matka Prezesa oraz redaktorka portalu Za wcześnie.pl.
Wcześniaki – to również grupa facebookowa, do niedawna trochę bardziej liczna niż ta powyżej, ale teraz stan liczebny się tam wyrównał.

Do tych grup nie należę, ale może komuś się przyda:

Wcześniaki 26-29 tydzień ciąży – „Grupa, w której doświadczeniami i wiedzą mogą się dzielić rodzice dzieci urodzonych między 26 a 29 tygodniem ciąży”.

Mamy dzieci niepełnosprawne – „I choć nie nie masz palców u rąk, choć masz bardzo krótką pamięć, choć nie potrafisz mówić – dla nas mimo wszystko jesteś człowiekiem. Cudownie stworzonym człowiekiem, który tak, jak każdy pragnie być obdarzany miłością i traktowany jak wszyscy.
Niepełnosprawny nie znaczy gorszy, niepełnosprawny to znaczy szczególnie wybrany, wyjątkowy, niezwykle wrażliwy, przepełniony miłością do wszystkich ludzi. Zawsze gotowy do podarowania drugiemu radosnego uśmiechu.”

Społeczności

Rodzice dzieci utraconych – „Jest to strona stworzona przez Rodziców Dzieci Utraconych z Lublina. Ale zapraszamy do naszej społeczności, także rodziców z innych okolic!”

—————————————————————————————————–
Zachęcam do podawania adresów stron z których Wy korzystacie i czerpiecie wiedzę lub wsparcie. I oczywiście podawajcie linki do swoich wcześniaczych blogów. 

8 Comments

  1. Stronę fundacji znalazłam od razu. Za to grupy wsparcia na fb odkryłam później. Na początku tylko czytałam. I już samo to dało mi wielką pomoc. Świadomość, że osób czujących tak jak ja jest więcej. Jeszcze możesz się zapisać, chociaż nieźle spamuje tablicę 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.