O blogu

Kiedy na świat przychodzi dziecko, życie jego rodziców zostaje wywrócone do góry nogami. Szczególnie jeśli to pierwsza pociecha. Jednak sytuacja jest o tyle prostsza, że nie brak jest poradników oraz ludzi, którzy mogą służyć radą. Można się jakoś przygotować na to co ma nadejść. Kiedy rodzi się wcześniak świat staje nie tylko do góry nogami. To co się wtedy dzieje przypomina raczej przejście tornada, powodzi i pożaru w tym samym czasie. W głowie pojawia się cała masa pytań i żadnych odpowiedzi. Lęk i strach towarzyszą na każdym kroku, a radość z przyjścia potomka na świat przychodzi z czasem.

Wiem co czujesz, też przez to przeszłam. Krzyś urodził się w 30 tygodniu. To był dla nas szok i cios. Jeszcze w szpitalu przeszukiwałam sieć, żeby dowiedzieć się co nas czeka, z czym będziemy musieli się zmierzyć. Dużo czasu minęło zanim znalazłam odpowiedzi na większość pytań. Szukałam informacji o tym co nas może czekać, o karmieniu piersią i o tym jak urządzić sobie życie w tej sytuacji. Mam nadzieję, że na ten blog ułatwi Ci te poszukiwania.

Mam nadzieję, że śledzenie naszej historii pokaże Wam, że nie jesteście sami. A z biegiem czasu blog przestanie być typowo wcześniaczy, a będzie historią zdrowego chłopca z trudnym startem.

Tego sobie i Wam życzę.

PS. Nie należy przyjmować porad z bloga "w prost". Jeśli dotyczą one zdrowia zawsze zapytaj swojego lekarza.

PISALI O NAS:
 - fakty.interia.pl

4 komentarze:

 1. Czytam Wasz blog od pierwszego wpisu. Idzie mi powoli, bo jest tego dużo, ale jak mam czas, to staram się coś przeczytać. Wiesz co? Nie jestem mamą wcześniaka, ale jakoś tak bardzo docierają do mnie emocje, które odczuwałaś. Niejednokrotnie łza zakręciła mi się w oku. Myślę, że to co piszesz bardzo wesprze Rodziców, którzy urodzili/wiedzą, że urodzą wcześniaka. Twoje praktyczne rady mogą ułatwić, nakierować ten trudny start, dają wyobrażenie, jak to wszystko może wyglądać dalej.
  Życzę Wam dużo zdrówka i pędzę czytać dalej. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardzo miłe słowa. Dziękuję. Właśnie z tą myślą założyłam bloga. Może komuś będzie łatwiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafiłam z wiadomego celu, co mnie tu do Ciebie przywiało.Mimo, że jestem podwójną mamą, starsza córcia w czerwcu skończy 4 latka urodzona o czasie, to od marca 2015 roku na nowo poznaję tajniki macierzyństwa tego wcześniaczego nasza Calineczka przyszła na świat w 32 tygodniu ciąży i niedługo skończy 3 miesiąc życia, a ja wciąż mam tyle pytań o mojego wcześniaczka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytaj. Jak wiem to odpowiem. Jak nie ja to może inna mama.

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.