Kwas hialuronowy – działanie i właściwości

0
891

Kwas hialuronowy to wyjątkowa substancja: jest w stanie w krótkim czasie ujędrnić skórę, spłycić drobne zmarszczki i nadać cerze zdrowy blask. Jej popularność to nie przypadek! Kwas hialuronowy sprawia, że skóra jest dobrze nawilżona, gładka, a przede wszystkim sprężysta, dlatego nazywany jest „eliksirem młodości”. To najczęściej używana substancją na rynku kosmetycznym. Produkowany także przez nasz organizm i występujący w skórze ma wiele znaczących dla niej właściwości. Jakich? I kiedy zaczynamy odczuwać jego utratę?

Kwas hialuronowy – właściwości

Od kilkunastu lat składnik coraz częściej z powodzeniem zastępuje kolagen i elastynę. Jest on kwasem jedynie z nazwy. Nie wykazuje żadnych właściwości złuszczających i drażniących.  Występuje on w skórze i oraz mózgu, nerkach, gałce ocznej oraz stawach. Ze względu na swoją higroskopijność utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia tkanek. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego posiada możliwość związania aż 250 cząsteczek wody. Jest nie do przecenienia jest także w procesach naprawczych tkanek. Działa przeciwzapalne oraz chroni przed wolnymi rodnikami. Niemniej jednak, popularność substancja ta zyskała kosmetologii i to jej właśnie zawdzięcza swoja sławę, która wciąż rośnie w siłę.

Kwas hialuronowy – jak stosować?

Kwas hialuronowy można stosować jako samodzielny kosmetyk. Najprostszą metodą jest wklepania go w skórę twarzy. Jest on niezwykle wydajny – wystarczy dosłownie parę kropel, które szybko spowodowują efekt ściągnięcia. Kwas hialuronowy tworzy barierę ochronną. Zabezpiecza on skórę przed utratę wody, a także przygotowuje do wchłonięcia innych substancji aktywnych. Kwas hialuronowy to idealna substancja wspomagająca zwiększenie nawilżenia każdego rodzaju skóry. Świetne rezultaty przyniesie wprowadzenie go do pielęgnacji cery suchej, odwodnionej, delikatnej, wiotkiej, dojrzałej, zmęczonej i pozbawionej blasku. Zauważysz również jego pozytywne działanie na skórę, jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej i problematycznej.

Kwas hialuronowy w codziennej pielęgnacji

Często dla własnego komfortu dodaje się go do ulubionego kremu. Jest to zdecydowanie łatwiejsza forma pielęgnacji. Poza tym, taki ekstra składnik ułatwi przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry oraz zagwarantuje właściwy poziom jej nawilżenia.

Przy zastosowaniu pielęgnacji olejami, warto połączyć go z kwasem hialuronowym. Przeniknie on z większą łatwością w głąb skóry, dzięki czemu otrzymamy produkt nie tylko nawilżający, ale i tworzący ochronną powłokę lipidową na skórze chroniącą przed wysuszeniem.

Jeśli stosujemy pełno wymiarową pielęgnację twarzy, na pewno korzystamy z maseczek z glinką. Czysty proszek wystarczy w tym celu zmieszać z wodą i nałożyć na kilka minut na cerę omijając okolice oczu i ust. Działanie glinkowych masek wzmocnimy, jeśli zwykłą wodę zastąpimy właśnie kwasem hialuronowym. Nie dość, że kosmetyk zyska właściwą, gęstą i nieco lepką konsystencję, to jego rozprowadzanie po twarzy będzie przyjemniejsze. Taka maseczka jeszcze dogłębnie nawilży skórę.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego wykonują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą: dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej. Poza codziennym stosowaniem kosmetyków pielęgnujących i nawilżających, należy sięgać również po peelingi oraz drobne zabiegi kosmetyczne. Jednym z popularniejszych jest mezoterapia igłowa polegająca na wprowadzaniu pod skórę, serii iniekcji, substancji odżywczych i leczniczych. Nie wymaga długiej rekonwalescencji i daje szybkie efekty.

Jednym z rodzajów mezoterapii jest mezoterapia kwasem hialuronowym. Polega ona na wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego, który powoduje natychmiastowe jej nawodnienie, a także zwiększenie elastyczności oraz wypełnienie delikatnych zmarszczek. Preparat stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra pobudzana jest do rewitalizacji.

Obstrzykiwanie kwasem hialuronowym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej na świecie. Zabieg zalecany jest dla kobiet od 30. roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here