apki dla matki, aplikacje mobilne, karmienie piersią wcześniaka, mama wcześniaka, matka wcześniaka, poradnik młodej mamy, porady zakupowe, problemy w domu, w domu, woda, zdrowie mamy

Apki dla matki – #3 Aplikacja przypominająca o piciu wody

I to jest mała apka, która wywołała ogromne zdziwienie u mojego męża. Cytując: „Czy ty już całkiem oszalałaś? Do wszystkiego musisz mieć aplikację?”. No i może się wydawać, że taka sobie o głupota, ale dla matki karmiącej nie ma nic ważniejszego niż uzupełnianie niedoborów płynów. A przecież w tym czasie zapotrzebowanie jest dużo większe niż normalnie.

Zainstalowałam tę aplikację z ciekawości. Chciałam zobaczyć czy ilości wody jakie wypijam są duże czy nie (szukałam wtedy przyczyny małej ilości pokarmu). I tak trafiłam na tę aplikację. Tłumaczenie na polski nie powala i funkcji też nie ma nie wiadomo ilu, ale ja właśnie czegoś tak prostego szukałam. 
A co ona właściwie potrafi? Na początku wprowadzasz dane, które mają pomóc w ustaleniu dziennego zapotrzebowania na wodę. A potem po prostu klikasz jak coś wypijesz. I już. Co prawda aplikacja tworzy jeszcze jakieś wykresy, ale ja z tego nie korzystałam. Patrzyłam tylko na taki wskaźnik czy wypita przeze mnie ilość wody jest wystarczająca, czy może w tym momencie już powinnam uzupełnić płyny.
Sklep google
Powyżej obrazek z tej aplikacji. Na górze widzicie taki pasek Drink Target. Tam zaznacza się wypita do tej pory objętość płynów, a mały zielony trójkącik nieubłaganie mknie do przodu, w miarę upływającego czasu. I dzięki tej informacji wiesz, czy nie powinnaś uzupełnić płynów tak by osiągnąć zamierzony cel.
Nie uważam, że bez tej aplikacji żyć nie można. Ale na pewno pomoże w zweryfikowaniu tego czy pijemy tyle wody ile trzeba, oraz nabyciu prawidłowych nawyków. Bo jak już przyzwyczaiłam organizm do zalecanej objętości wody to organizm sam zaczął się domagać więcej. A nie powiem objętość mleka się poprawiła. Może nie do takich ilości o jakich marzyłam, ale było lepiej.
To na dziś tyle z moich szaleństw z aplikacjami. A Ty używałaś jakiejś podobnej aplikacji?

4 Comments

  1. Wiesz, jak karmiłam to piłam bardzo duzo! W momencie jak zaczynałam przykladać młodą do cycka od razu szykowałam sobie półtoralitrową wodę, teraz taka apka by mi się przydała. Nie karmię, ale zapominam pić wodę 😉

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.