środa, 20 kwietnia 2016

Apki dla matki - #3 Aplikacja przypominająca o piciu wody

I to jest mała apka, która wywołała ogromne zdziwienie u mojego męża. Cytując: "Czy ty już całkiem oszalałaś? Do wszystkiego musisz mieć aplikację?". No i może się wydawać, że taka sobie o głupota, ale dla matki karmiącej nie ma nic ważniejszego niż uzupełnianie niedoborów płynów. A przecież w tym czasie zapotrzebowanie jest dużo większe niż normalnie.


Zainstalowałam tę aplikację z ciekawości. Chciałam zobaczyć czy ilości wody jakie wypijam są duże czy nie (szukałam wtedy przyczyny małej ilości pokarmu). I tak trafiłam na tę aplikację. Tłumaczenie na polski nie powala i funkcji też nie ma nie wiadomo ilu, ale ja właśnie czegoś tak prostego szukałam. 

A co ona właściwie potrafi? Na początku wprowadzasz dane, które mają pomóc w ustaleniu dziennego zapotrzebowania na wodę. A potem po prostu klikasz jak coś wypijesz. I już. Co prawda aplikacja tworzy jeszcze jakieś wykresy, ale ja z tego nie korzystałam. Patrzyłam tylko na taki wskaźnik czy wypita przeze mnie ilość wody jest wystarczająca, czy może w tym momencie już powinnam uzupełnić płyny.

Sklep google
Powyżej obrazek z tej aplikacji. Na górze widzicie taki pasek Drink Target. Tam zaznacza się wypita do tej pory objętość płynów, a mały zielony trójkącik nieubłaganie mknie do przodu, w miarę upływającego czasu. I dzięki tej informacji wiesz, czy nie powinnaś uzupełnić płynów tak by osiągnąć zamierzony cel.

Nie uważam, że bez tej aplikacji żyć nie można. Ale na pewno pomoże w zweryfikowaniu tego czy pijemy tyle wody ile trzeba, oraz nabyciu prawidłowych nawyków. Bo jak już przyzwyczaiłam organizm do zalecanej objętości wody to organizm sam zaczął się domagać więcej. A nie powiem objętość mleka się poprawiła. Może nie do takich ilości o jakich marzyłam, ale było lepiej.

To na dziś tyle z moich szaleństw z aplikacjami. A Ty używałaś jakiejś podobnej aplikacji?

4 komentarze:

 1. Wiesz, jak karmiłam to piłam bardzo duzo! W momencie jak zaczynałam przykladać młodą do cycka od razu szykowałam sobie półtoralitrową wodę, teraz taka apka by mi się przydała. Nie karmię, ale zapominam pić wodę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to nie pozostaje nic innego jak zainstalować i używać. Szczególnie teraz, kiedy robi się cieplej.

   Usuń
 2. Mam dokładnie tą samą aplikację i bardzo mi pomaga, bo mam ogromny problem z piciem wody.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A korzystasz z jakiś bardziej zaawansowanych funkcji, czy tylko tak jak ja?

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz.